logo CEN Lablogo UKSW
Badanie naukowe
NCN
logo UKSW
Badanie naukowe

Zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu naukowym

Tytuł projektu

Regulacja i dynamika emocji w zaburzeniu z napadami objadania się oraz w zaburzeniu używania alkoholu. Badanie metodą pobierania próbek doświadczenia (ESM).

Cel projektu

Celem projektu jest poznanie mechanizmów emocjonalnych i wzorców myślenia, leżących u podłoża zaburzenia z napadami objadania się oraz zaburzenia używania alkoholu.

Dla kogo

W badaniu mogą wziąć udział kobiety: 1) zdrowe, 2) z zaburzeniem z napadami objadania się, lub 3) z zaburzeniem używania alkoholu.

Kryteria uczestnictwa

Kryteria kwalifikacji dla wszystkich grup

wiek 18-50 lat, wykształcenie co najmniej podstawowe, kontakt słowny umożliwiający zrozumienie protokołu badawczego, pisemna świadoma zgoda na udział w badaniu

Kryteria dyskwalifikacji dla wszystkich grup

poważne choroby somatyczne, choroby neurologiczne, zaburzenia neurorozwojowe, niepełnosprawność intelektualna

Kryteria dyskwalifikacji dla kobiet zdrowych

przeszłe lub obecne zaburzenia psychiczne

Kryteria dyskwalifikacji dla grup klinicznych

uzależnienie od innych substancji psychoaktywnych (NIE licząc nikotyny i leków psychotropowych) [kryterium dyskwalifikacji dla grupy z zaburzeniem używania alkoholu], diagnoza zaburzeń psychicznych takich jak: schizofrenia, inne zaburzenia psychotyczne, anoreksja, bulimia, diagnoza obu zaburzeń jednocześnie (tj. zaburzenia z napadami objadania się i zaburzenia używania alkoholu) u tej samej osoby

Procedura kwalifikacji

Jeżeli spełnia Pani ww. kryteria i zgłosi Pani swój udział w badaniu poprzez kliknięcie „zarejestruj się” na końcu następnej strony, zostanie Pani poinformowana e-mailowo o dalszych etapach badania, które obejmują:

  1. Wypełnienie online zestawu kwestionariuszy psychologicznych
  2. Wypełnianie przez 7 kolejnych dni krótkich ankiet w aplikacji na smartfonie (Przed tym etapem badacz umówi się z Panią na spotkanie (w jednej ze współpracujących przychodni psychoterapeutycznych lub na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego) w celu przekazania smartfona do badania).

Zastrzegamy, że po dokonaniu rejestracji skontaktujemy się wyłącznie z osobami, które spełniają kryteria kwalifikacji do badania. Kontakt ten nastąpi w terminie do 14 dni od zarejestrowania się.

Dlaczego warto wziąć udział w badaniu?

Za ukończenie całego badania otrzyma Pani e-voucher Allegro o wartości 100 zł oraz skrócony opis Pani wyników. Do otrzymania e-vouchera niezbędne jest udzielenie odpowiedzi na co najmniej 75% ankiet w 2. etapie badania. Co więcej, dzięki badaniu zapozna się Pani z testami klinicznymi służącymi ocenie Pani stanu psychicznego oraz z nową metodą oceny regulacji emocji przy użyciu aplikacji na smartfonie.

Pozostałe informacje

Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z niniejszym badaniem naukowym.

Wszelkich dodatkowych informacji udzieli kierownik projektu, mgr Anna Walenda, pod adresem:

a.walenda@student.uksw.edu.pl

Clinical Emotion Neuroscience Lab
Instytut Psychologii
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
ul. Wóycickiego 1/3, budynek 14
01-938 Warszawa